• 250 kg banánů Chiquita a 12 000 půllitrových lahví společnosti Pepsi bylo určeno pro hráčky
  • 21 televizních kamer německé společnosti U.com snímalo průběh turnaje

VIDEO - letem světem turnajem SGM 2014

Turnaj junior Pro - Am

Dlouho očekávaná událost SBERBANK GOLF MASTERS začala v pondělí prvním cvičným kolem a turnajem Junior Pro – Am, který byl nezapomenutelným zážitkem pro mnoho talentů z řad nejmladších golfistů.

Ti nejmenší hráči (6 – 9 let) se utkali na 6 ti jamkové akademii a zbylé dvě kategorie hráčů (10-12 let, 13 – 15 let) si vyzkoušely 9 jamek dýšinského hřiště. I přes nepřízeň počasí, kdy turnaj musel být na bezmála dvě a půl hodinu přerušen kvůli bouřce, byl odehrán plný program turnaje systémem Texas Scramble.

Kategorie 6-9 let

1. Karolína Kohoutová AM – Kristýna Lebová, Nestával, Adam Poper 14,9
  2. Michaela Fabiánková AM – Elisabeth Pelechová, Jessica Gütter, Bohuslav Tonka 15,7

Cvičná kola

V úterý na hráčky Let European Tour čekalo 2. cvičné kolo. Středa se nesla ve znamení 3. cvičného kola a zahajovací Player´s Party, která se konala v prostorách Plzeňského Pivovaru. Slavnostního projevu se ujali marketingový ředitel pivovaru pan Grant McKinzie a spolumajitel Golf Parku Plzeň pan Ivan Hlaváček. Pro dívky byla připravena tradiční soutěž, při které musely dívky rozdělené do dvou týmu po čtyřech, co nejrychleji sestavit soudek na pivo. Soutěž vyhrál s rozdílem pár vteřin tým české kapitánky Evy Koželuhové. Součástí party byla také tradiční prohlídka sklepení pivovaru, kde holky mohly ochutnat to nejlepší pivo. Pilo se, tančilo a ani karaoke nechybělo. :)

Turnaj PRO - AM

Ve čtvrtek byl na programu oblíbený turnaj PRO - AM rozdělený na dvě části - dopolední a odpolední. Počasí celému turnaji přálo a tak nedošlo k žádnému zdržení hry. Pro světové hráčky to znamenalo poslední možnost projít si ještě jednou celé hřiště v rámci tréninku a pro ostatní zúčastněné velkou čest jít s těmi nejlepšími. Hrálo se formátem Texas Scramble a hned v dopolední části jsme se dočkali neskutečných výsledků, protože pět prvních flightů zahrálo shodně 59 (-12) ran. Rozhodovalo se tedy pomocí odečtu HCP v jednotlivých skupinkách, konečné pořadí bylo následující:

1. Hannah Burke, Jaromír Bosák, Štěpán Kolář, Alena Bosáková – 57,2
  2. Sharmila Nicollet, Petr Vondra, Zdeněk Kverka, Jan Herman – 57,7
  3. Vikki Laing, Jan Pína, Michal Tomáš, Done Popovský – 57,7
  4. Melissa Reid, Vladimír Jurina, Grant McKenzie, Miroslav Plas – 57,8
  5. Florentyna Parker, Petr Chajda, Ivan Martinča, Henrieta Martinčová – 58,3

Ve vložených soutěžích si vedli nejlépe Jan Svoboda (nearest), Pavla Hajnová (longest) a Zdeněk Hašek (longest). V odpolední části bylo už skóre jasnější s nejlepším výsledkem 59. Celkové pořadí dopadlo následovně:

1. Maria Balikoeva, Lukáš Enderst, Jakub Kurz, Karel Hofmann - 56,7
  2. Linda Wessberg, Zdeněk Pechr, Marcel Kurfüst, Vladimír Zelenka - 58,5
  3. Lydia Hall, David Kopp, Ogi Jakšič, David Raiser - 58,7
  4. Nikki Garett, Radim Hliňák, Luděk Keltyčka, Ctirad Kaftan - 58,8
  5. Viva Schlasberg, Jana Hlaváčková, Jana Cibulková, N. Faschingbauerová - 60,3
Soutěžní kola

První soutěžní kolo, které se odehrálo na našem hřišti v sobotu, začalo již od brzkých ranních hodin, první flight startoval v 7:00 z jamek č. 1 a č. 10. Dle údajů na leaderbordu se nejlépe dařilo Skotce Pamele Pretswell, Francouzce Julie Greciet, Astralance Nikki Garett a reprezentantce Walesu Amy Boulden, shodně s fantastickým výkonem – 5. Divácky neúspěšnější byl flight Kláry Spilkové, kterou doprovázel nemalý počet fanoušků z jamky č. 10, ovšem jinak se českým barvám nedařilo dostat na vrchol leaderbordu. Nejúspěšnější Čečkou byla Kateřina Krásová se 70 ranami (-1), která se tak dělila o průběžné 40. místo.

Druhému kolu zpočátku dominovala reprezentantka finských barev Ursula Wikström, která si svou první příčku držela zuby nehty hodně dlouho. Překonala jí až Julie Greciet s famózním výkonem 64 ran startující jako jedna z posledních hráček. Zvrat přinesla také předloňská vítězka Melissa Reid, jež byla nucena ze zdravotních důvodů odstoupit. České naděje svůj boj o cut prohrály, nejlepším výsledkem +2 se zapsaly do leaderbordu shodně Kateřina KrásováKlára Spilková.

Finálové kolo

Poslední finálové kolo bylo zahájeno v 7:30 hodin, startovalo se po 3 členných flightech v obráceném pořadí, tedy hráčky s nejlepším průběžným výsledkem šli na řadu jako poslední. Nejlepších 6 hráček od sebe dělily pouze 4 rány! Obhájkyně loňského vítězství Němka Ann-Kathrin Lindner se před finálovým kolem dělila o průběžné 31.

Sberbank Golf Masters 2014 ovládla francouzská hráčka Julie Greciet s nepřekonaným skórem -12, celkovým početem ran 196 a náskokem dvou ran

před v pořadí druhou hráčkou Lee-Anne Pace. Obhájkyně titulu Ann-Kathrin Lindner zahrála finálové kolo velice pěkně, ale na dosažení nejvyšší mety to nestačilo a nakonec se dělila o 19. místo.