PRO - AM

Domácí půda se naplno projevila hned při prvním soutěžním počínání elitních golfistek, kterým byl čtvrteční ranní Pro-Am. Klára Spilková, nejlepší česká golfistka, společně se svým týmem prošli systémem Texas Scramble celé hřiště velice hladce a do klubovny přinesli mimořádné skóre -14. Kláře Spilkové, která nastoupí do prvního turnajového kola v pátek v 7:22, sekundovali Lucie Kopecká, Markéta Hrubá a Vratislav Randa.

Flighty na druhém a třetím místě dosáhly shodného výsledku 59, a tak o umístění rozhodoval průměr handicapů, který byl na straně týmu Australanky Whitney Hillier, s níž vytvořili čtveřici Jan Pína a manželé Alena a Jaromír Bosákovi. Třetí pak skončila skotská profesionálka Carly Booth s otcem a syny Šikošovými.

V odpoledním turnaji soupeřily flighty spíše s počasím, než samy mezi sebou. Všichni účastníci ale přežili všech 18 jamek bez větší újmy a na výsledcích nebyly těžké podmínky prakticky vůbec znát.

Nejlépe vedla svůj tým složený z pana a paní Havlíčkových a Klause Maříka historicky první vítězka turnaje Jade Schaeffer, když Francouzka donesla výsledek 57 ran. Pomyslné stříbrné medaile získali David Štrouf, Andrea Lazukič a Adam Krbec, které na hřišti doprovázela Angličanka Rebecca Hudson. Třetí příčku obsadila čtveřice, kterou tvořila francouzská profesionálka Celine Herbin a zdtaní amatéři Antonín Ebr, David Rozvald a Luděk Vokoun.