PGC 2014

Pilsen Golf Challenge (PGC) 2014

V týdnu od 7.7. - 11. 7. 2014 u nás probíhal Pilsen Golf Challenge ze série LET Access Tour. Jedná se o druhou ligu evropského ženského golfu. Turnaje se účastnilo v celkovém počtu 106 hráček, do finále se ovšem probojovala necelá polovina.

V pondělí a úterý probíhala cvičná kola, kterých hráčky se zájmem využívaly.

V úterý se také konal turnaj PRO-AM, kdy v každém flightu šla jedna světová hráčka se třemi amatéry a dle reakcí si všichni tento netradiční zážitek opravdu užili! Pro některé české rekreační golfisty je PRO-AM daleko atraktivnější než celý turnaj, neboť zahrát si po boku nejlepších golfistek to se Vám nepoštěstí každý den. Hrálo se systémem Texas Scramble čtveřic a výsledky opravdu stály za to. Jak se flightům dařilo, se můžete podívat ZDE.  Vložené soutěže ovládl 2 vítězný flight, vyhráli:

  • nearist to pin: Jan Kout ml.
  • longest drive: Dan Hlaváček
Gratulujeme!

 

Ve středu se konalo první soutěžní kolo, jehož start musel být kvůli vytrvalému dešti o hodinu odložen. Teplota oproti předchozím teplým dnům dosti klesla, ale ani to nezabránilo hráčkám dosáhnout skvělých výsledků! Tomuto kolu vévodila devětadvacetiletá Švédka Louise Stahle, která dosáhla výborných 65 ran. Ani české golfistky si v průběžném hodnocení nevedly špatně  - Karolína Vlčková, Daniela Proroková či Barbora Baková zahrály 70 ran. 

Čtvrtek se nesl v duchu druhého soutěžního kola, které bylo doprovázeno mírným ale vytrvalým deštěm s velmi nízkou teplotou. Toto kolo nepřineslo žádné převratné posuny napříč leaderboardem. Zde byla průběžně nejlepší Švédka Emma Nilsson, za ní se držela krajanka Louise Stahle a na průběžném třetím místě se umístila Švýcarka Caroline Rominger a Češka Adéla Cejnarová. Nečekaně vysoký cut znamenal pro řadu hráček nepřekonatelnou hranici, ovšem zdolalo ho i 7 českých hráček: Adéla Cejnarová, Barbora Baková, Karolína Vlčková, Kateřina Krásová, Kristýna Frýdlová, Daniela Proroková a Kristýna Abrahamová.

Pátek vyvrcholil finálovým kolem, které doslova otřáslo průběžným pořadím. Hráčkám po třech chladných a deštivých kolech pomalu docházely síly, což se odrazilo na výsledcích hry. Došlo k dramatickým zvratům ve prospěch švédských barev. Chvíli se vedení dokonce ujala česká amatérka Karolína Vlčková či Adéla Cejnarová. Pravé drama se odehrálo na posledních jamkách, kde už se sice moc neskórovalo, ale na vedoucí Bourdy se díky birdie   na 16. jamce dotáhla Emma Nilsson. Rozhodnout tak musela rozehrávka play off hraná na 18. jamce systémem "náhlá smrt". První putt Nilsson na vítězství neproměnila, proto se obě vedoucí hráčky společně s přihlížejícími fanoušky musely znovu vrátit na odpaliště 18. jamky. Při druhém puttu už se ale nemýlila.

PGC tedy vyhrála mladičká Švédka Emma Nilsson, na druhém místě skončila Francouzska Melodie Bourdy a o třetí místo se dělí Lina Boqvist (SWE), Nobuhle Dlamini (SWZ) a Caroline Rominger (SUI). Vítězka si za turnajový titul odvezla prémii 4.819 Euro a velké překvapení v podobě karty na turnaj Ladies European Tour Serbank Golf Masters 2014 od promotéra akce pana Roberta Klotze. Gratulujeme!

Nejúspěšnějšími Češkami turnaje se staly Karolína Vlčková a Adéla Cejnarová, které se se skóre -5 dělily o krásnou šestou pozici. Barbora Baková skončila 15., Kristýna Frýdlová 37., Kateřina Karasová 42., Kristýna Abrahamová 49. a Daniela Proroková 51.

Fotografie z průběhu turnaje PGC najdete ve fotogalerii.

Konečné výsledky k nahlédnutí ZDE.

Kalendář událostí

«  Květen 2017  »

po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru