Mladí golfisté z Dýšiny opět sbírali medaile

Po medailových žních z červencového mistrovství republiky žáků a kadetů, kdy za barvy plzeňského klubu získali Lukáš Janda (do 14let), Petr Hrubý(do 16let) tituly a Dan Hlaváček (do 12let)skončil stříbrný, reprezentovali tito tři hráči velmi úspěšně i na prestižní sérii turnajové šňůry Národní golfové túry mládeže, která byla zakončena minulý víkend.

Jedná se o čtyři dvoudenní turnaje a turnaj masters ,na který se kvalifikuje pouze deset nejlepších hráčů z každé kategorie. Turnaje probíhají napříč celou golfovou sezónou, takže výsledky na nich dosažené a konečné umístění vypovídají nejlépe o celosezónní výkonnosti jednotlivých hráčů.

Do závěrečného turnaje vstupovali tito tři díky vyrovnaným výkonům v základní části z medailových pozic. Na velmi obtížném hřišti v Kynžvartu podali všichni výborný výkon: Dan Hlaváček a Lukáš Janda skončili druzí a Petr Hrubý třetí. Těmito výsledky si všichni shodně zajistili v konečném součtu celkové druhé místo a rozšířili tím medailovou sbírku z loňského roku (Lukáš Janda 1. místo, Dan Hlaváček 3.místo). Potvrdili tím nejen vysokou kvalitu svoji hry a tréninkové píle ale i úspěšný výsledek systematické práce celého tréninkového centra mládeže Golf Parku Plzeň neboť finálového turnaje se zúčastnilo dalších sedm hráčů a hráček našeho klubu, což svědčí o kvalitní mládežnické základně.

Hráče letos zdobí nejenom individuální úspěchy, ale pomohli také k medailových umístěním v soutěži družstev - titul do 16let, 2.místo do 14let, postup do extraligy dospělých , takže o špičkový golf v Plzni je i do budoucna dobře postaráno.

Hráčům za předvedené výkony a dosažené výsledky zbývá už jen gratulovat, za reprezentaci během celé sezónu vyslovit velké uznání a popřát ještě plno podobných úspěchů.