Mistrovství klubu ve hře na jamky 2016

 

 

 

Ředitel turnaje:

Jan Hlaváček

 

 

Soutěžní výbor:

Jan Mergl, Petr Strýček, Martina Tvarůžková

 

Ceny:

vítězná trofej pro Mistra a Mistryni klubu

vyhrazené parkovací místo před klubovnou na rok 2017

 

Podmínky účasti

členství v GKPD, maximální HCP k datu uzávěrky přihlášek

54 pro muže i ženy

věk od 15 let

Přihlášky:

e-mailem: martina.tvaruzkova@golfplzen.cz

Uzávěrka přihlášek:

30. dubna 2016

 

 

pavouk mistrovství klubu ve hře na jamky s vyrovnáním

bude zveřejněn v recepci klubu a na www.golfplzen.cz

2 dny po uzávěrce přihlášek 

Kategorie/odpaliště

A - muži HCP 0-54 / žlutá

 

 

B - ženy HCP 0-54 / červená

 

           


Rozlosovací pavouk ŽENY zde.

Rozlosovací pavouk MUŽI zde.


TECHNICKÁ USTANOVENÍ

Mistrovství klubu ve hře na jamky s vyrovnáním se hraje jako celoroční soutěž od základního kola až po finále podle pavouku sestavovaného podle počtu přihlášených hráčů a hráček, mistři klubu budou vyhlášeni na VII. golfovém plese v zimě 2017.

Nasazení hráčů a hráček do prvního kola pavouku bude stanoveno losem z přihlašovací listiny v okamžiku uzávěrky přihlášek.

Vyrovnání činí 1/3 rozdílu přesných HCP hráčů a hráček v den utkání. Příklad: hráč A má v den utkání přesný HCP 18,6, hráč B přesný HCP 11,2. Hráč A dostane vypočítané vyrovnání 18,6-11,2 = 7,4 : 1/3 = 2,46; po zaokrouhlení 3. Vyrovnání je 3 rány, tzn. že hráč A má na jamkách s HCP 1 až 3 vždy 1 ránu k dobru. Vyrovnání musí být vždy uvedeno na skore kartě utkání, což je odpovědnost hráče s nižším přesným HCP v den utkání. Hráčům s HCP 28 - 54 je pro tuto soutěž snížen HCP na 28. V případě, že soutěžní výbor zjistí pochybení ve výpočtu vyrovnání, vítězem se stane hráč, kterého soupeř uvedl v omyl.

Navázání kontaktu/datum hry

Odpovědnost kontaktovat soupeře v pavouku má vždy hráč, který je uveden na druhém řádku pavouku.

Před dohonutím termínu utkání do uzávěrky daného kola

Pokud se hráči nejsou schopni z jakýchkoliv důvodů dohodnout na termínu hry do uzávěrky daného kola, oba musí neprodleně ohlásit řediteli turnaje.  V tomto případě soutěžní výbor má právo určit povinný termín jejich utkání před uzávěrkou daného kola.

Po dohodnutí termínu hry

Jestliže se jeden z hráčů není z nějakého důvodu schopen dostavit se na start dohodnutého utkání, oznámí  „walk over“ protihráči a řediteli turnaje. Oznámení „walk over“ učiněné nejpozději do 18:00 hod. předcházejícího dne umožní posunout termín utkání, není-li stanoven v den uzávěrky daného kola, je vítězství v utkání připsáno druhému hráči.  Dostaví-li se hráč na start dohodnutého utkání se zpožděním do 5 min., ztrácí jamku č.1. Dostaví-li se hráč na start dohodnutého utkání se zpožděním větším než 5 min., popř. nedostaví-li se vůbec, vítězství je připsáno přítomnému hráči. Není-li výsledek kteréhokoliv utkání nahlášen v recepci klubu do pondělí do 12 hod. po uzávěrce daného kola, vítěz utkání bude určen losem.

Skóre a hlášení výsledku utkání

Není nutné vést záznam o počtu úderů na jamkách ve skóre kartě utkání. Utkání se počítá 1 up, all square, 1 down atd. Hra je ukončena, když jeden hráč má více jamek up, než zbývá ke hře v kole. Příklad: vede-li hráč A o 3 jamky (je 3 up) a zbývají-li už jen 2 jamky ke hře v kole, zapsaný výsledek utkání je 3/2. Není-li po odehrání 18 jamek utkání rozhodnuto (je all square), hráči musí pokračovat ve hře od 1. jamky a hrát tak dlouho , až jeden z nich vyhraje jamku , tzn. systém sudden-death. Zápisu utkání je hráč, který v utkání zvítězil.

Pravidla

Hraje se podle pravidel golfu, soutěžního řádu ČGF a místních pravidel hřiště v Golf Parku Plzeň.

Při všech kolech mistrovství klubu ve hře na jamky s vyrovnáním není povoleno využívat buggy a jsou povoleny měřící přístroje. Soutěžní výbor si vyhrazuje právo na případné změny nebo doplnění těchto propozic, aby byla zachována regulérnost soutěže. Soutěž se nehraje na úpravu hcp.

Kalendář událostí

«  Květen 2017  »

po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru