Mistrovství klubu na rány JUNIOŘI

První říjnový víkend hostilo dýšinské hřiště Mistrovství klubu ve hře na rány pro rok 2015 pořádané Golf Klubem Plzeň - Dýšina. Tento rok byla účast hráčů velká a čekal se tuhý boj o všechny tituly.  Počasí přálo a na rozdíl od předešlých dnů, kdy námraza vládla na hřišti do pozdních dopoledních hodin, tak sobota byla nádherně slunečná a  nedělní počasí také přálo.

Jako v roce 2014, tak také letos byl vypsán extra turnaj pro juniory o juniorského Mistra a Mistryni klubu do 14 let. Do bojů se zapojilo 5 juniorek a 12 juniorů.  Z roku 2014 obhajoval mezi chlapci titul Petr Hrubý jn., loňská juniorská Mistrně Terka Koželuhová přešla mezi dospělé, tak byla hra mezi dívkami otevřená. První den se mezi chlapci nejlépe vedlo dle  očekávaně Petrovi Hrubému, jehož výkon byl jak na houpačce – první devítka a 4 x birdie i na druhé devítce se stala jamka č. 14 skoro osudnou s 9 ranami, což boje výrazně zdramatizovalo. Avšak stejný počet ran 77 uhrál také výrazně mladší Dan Hlaváček. Třetí byl s 80 ranami Lukáš Janda, který byl počítán za největšího vyzyvatele Péťi Hrubého. Mezi dívkami po prvním dnu vedla Karolína Hornová s 80 ranami, což bylo velkým překvapením. Druhý nejlepší výkon s 87 ranami uhrály hned 3 hráčky - Andrea ApolínováAmálie Radová a Kateřina Bornová.  Druhý den předvedl nejlepší výkon Petr Hrubý se 70 hranami (1 pod PAR !!!), druhý nejlepší výkon dne se 74 ranami uhrál Kryštof Strýček, který se posunul z 8. místa po prvním dnu na bronzovou pozici. Vyrovnaný výkon předvedl Lukáš Janda se 75 ranami a uhájil stříbrnou medaili. Mezi dívkami se pořadí výrazně promíchalo a nejlepší kolo s 83 ranami předvedla Amálie Radová a stačilo jí to na první místo. Pouze o 1 ránu horší byla Katka Bornová a obsadila stříbrnou pozici, na 3. příčku klesla po prvním dnu vedoucí Karolína Hornová, která uhrála druhý den 95 ran. Závěrem lze zhodnotit, že výkony juniorské reprezentace byly vynikající a primárně chlapci ukázali, že za pár let mohou dospělí členové očekávat velkou konkurenci.

Mezi ženami se na start turnaje postavilo celkem 15 dam, které první den hrály z červených odpališť, avšak druhý den je čekaly modré tee. Mezi ženami se čekal boj primárně mezi mladší garniturou dýšinského dámského osazenstva, které zároveň klub reprezentují v rámci soutěží družstev. Nejlepší výkon prvního dne předvedla Kateřina Würflová se 74 ranami, z čehož zahrála 4 x birdie. Druhý nejlepší výkon předvedla bývalá několikanásobná Mistryně klubu Eva Hlaváčková se 78 ranami. A třetí průběžnou pozici obsadila nadějná juniorka Terka Koželuhová se 79 ranami, jejichž score karta byla hodně barevná a průběžná třetí pozice pro ni byla zklamáním. Druhý den se boje o titul odehrávaly opět v jednom fligthu a díky ne příliš oslnivým výkonům se bojovalo až do konce. Nejlepší výkon dne 84 ran předvedla bývalá reprezentantka klubu Romana Havlová/Valentová a posunula se v žebříčku na konečné 5. místo. A stejný výkon uhrála také Terka Koželuhová, kdy po 9 jamkách byla +11 a druhou devítku zahrála se score  +2!!! Tento suverénní závěr si přinesl konečnou stříbrnou pozici. Třetí místo uhájila Eva Hlaváčková a vítězkou se stala Kateřina Würflová, která porazila Terku v konečném součtu o 2 rány.

V mužské části turnaje je počet hráčů majících šanci zvítězit daleko větší než mezi ženami, adeptů na titul bylo hned několik a výsledky po prvním dnu to jenom dokazovaly. Průběžné první místo obsadil Tomáš Zrubecký se 73 ranami ( +2), jehož vstup do turnaje byl famózní – na první devítce 4 x birdie. Ihned jej stíhali další junioři – Robert Houdek (závěr prvního kola s double bogey na jamce č. 18 jej připravil o průběžné vedení) a David Rozlivek se 74 ranami, o ránu hůř hrál Michal Šikoš a o další ránu Václav Nový. Nedělní rozdělení do flightů ukázalo jako silnou pozici v klubu má mladá generace, neboť v prvním fightu šli samí junioři. Avšak zkušená starší generace členů jim ukázala svou sílu a v konečném pořadí třetí pozici uhájil překvapivě zkušený Václav Čepelák, který uhrál v neděli 73 ran (+2). Boje o titul se v neděli odehrávaly na dálku mezi Václavem Novým a Davidem Rozlivkem. David měl výhodu vedení o 2 rány po sobotě, avšak výkony obou v průběhu neděle nechávaly všechny v napětí až do konce. Do 14. jamky vypadalo, že je o Mistrovi rozhodnuto – David šel v paru, avšak patnáctá (dbl bogey) a šesnáctá ( bogey) boje zdramatizovaly.  Pro Václava Nového se stala osudnou v letošním boji o titul jamka č. 14 s triple bogey a potom už jenom dotahoval rozdíl. David Rozlivek ustál finální boj a zvítězil o 3 rány nad Václavem Novým.

Prezident klubu Jan Hlaváček a vedoucí Dětské akademie Petr Strýček předali všem Mistrům a Mistryním poháry a dárkové koše a pro hráče na 2. a 3. místech byly připraveny diplomy. Dospělí Mistři klubu si ještě oblékli vítězná zelená saka a proběhlo vítězné focení všech vítězů na putting greenu. Předání skleněných trofejí pro Mistra a Mistryni klubu ve hře na rány za rok 2015 bude probíhat na VI. Golfovém plese v Parkohotelu 19. března 2016. A dospělí Mistři klubu mají připraveny také vyhrazená parkovací místa před klubovnou na celý příští rok.

Na závěr prvního dne do bojů vyrazilo ještě 6 členů, kteří hráli vložený jednodenní turnaj hraný na stablefordové body. Dorazili do klubovny již se setměním, ale s výbornou náladou. Mezi ženami zvítězila Zdeňka Ženíšková před Michaelou Koutovou, mezi muži zvítězil Petr Otásek, druhou pozici uhájil Jan Kout a třetí David Čech.

Závěrem ještě jednou gratulace všem vítězům a všem zúčastněným co nejpříjemnější zbytek letošní golfové sezóny.

Fotogalerie ZDE.

2014

Také v letošním roce se uskutečnilo Mistrovství klubu ve hře na rány, které se konalo v termínu 4.-5. 10. 2014 na dýšinském hřiště.  Svůj titul obhájili Tereza Koželuhová i Petr Hrubý junior. Gratulujeme!

Podrobné ifnormace o průběhu z mistrovství včetně fotogalerie najdete ZDE.

2013

A juniorským mistrem a mistryní pro rok 2013 se stává...

Juniorskou Mistryní klubu se stala Terka Koželuhová s výkonem 181 ran a juniorským Mistrem se po tuhém boji stal Petr Hrubý junior se 172 ranami, který zvítězil na Davidem Rozlivkem o pouhé 2 rány.