Mistrovství klubu na rány 2016

Rok 2016 přinesl několik novinek oproti roku předešlému – v rámci hlavního turnaje a také u juniorů byla vyhlášena vložená soutěž – hra na stablefordové body. A druhá novinka se týkala pouze dospělých – losovací soutěž o hodinky OMEGA věnované společností Klenotník & Zlatník Dušák po celkovém vyhlášení dvoudenního turnaje a byla určena hráčům, kteří dohráli dvoudenní turnaj a dále startovali dle pořadí po oba dny. Pro juniory do 14 let byl připraven opět samostatný turnaj. Takže motivací do hry bylo opravdu hodně.

Sobotní počasí bylo nádherné – slunce, bezvětří, teploty kolem 20°C  – pro golf ideální konstelace.  Hráči se vydali do pole od 9:00 hodiny a startovní listina prvního dne byla sestavena dle aktuálních HCP hráčů.  Nejdříve se vydali do bojů hráči s nejnižšími HCP a dále bylo startovní pole doplněno našimi juniory.

Junioři po oba dny startovali ze žlutých teeček, juniorky z červených. Mezi juniory nepřinesl první den žádné překvapení. Favorizovaný Lukáš Janda po prvním dnu vedl s počtem ran 68 (nejlepší výkon dne i v porovnání s dospělými, kteří také hráli první den ze žlutých odpališť). Lukášova score karta obsahovala 4 x birdie a pouze 1 x bogey na jamce č. 13.  Stříbrnou pozici přes noc hájil Kryštof Strýček se 73 ranami a třetí pozici Tomáš Würfl se 78 ranami. Druhý den nepřinesl velkou změnu a Lukáš si se 70 ranami došel pro titul juniorského Mistra klubu. Druhou pozici uhájil Kryštof Strýček a bronz díky výbornému výkonu v druhém dni obsadil Dan Hlaváček.

Juniorek vyrazilo na hřiště celkem 5 a největší favoritkou byla Nela Martináková a vyrovnaný výkon 78 ran po oba dny ji přinesl titul juniorské Mistryně klubu. Boj o druhé a třetí místo se odehrál mezi Amálií Radovou, která titul obhajovala z roku 2015, a Anetou Soukupovou. Nakonec stříbrnou pozici uhájila Amálie Radová a třetí místo obsadila Aneta Soukupová.

Díky nově vložené soutěži na stablefordové body jsme vyhlašovali ještě nejlepší juniora v tomto systému hry v rámci dvoudenního turnaje a nebylo velkým překvapením vítězství Lukáš Jandy mezi juniory ( 79 stb bodů za dva dny a zlepšení HCP z 2 na 1,4 !!!). Mezi juniorkami se součtem 76 stb. bodů zvítězila Anetka Soukupová.

Jak jde vidět, tak výkony našich juniorů jsou fantastické a budeme se těšit na další ročník Mistrovství, co nám předvedou.

Hlavní turnaj je vždy určen členům nad 15 let, avšak díky silné juniorské členské základně se dalo čekat, že právě mladší věkové kategorie výrazně zasáhnou do bojů o titul. Stejně jako v roce 2016 startovali muži první den ze žlutých teeček a druhý den z bílých. Na start hlavního turnaje se vydalo celkem 40 mužů a největší papírové šance měli právě díky výši HCP naši junioři, avšak hřiště opět ukázalo svoji tvář a predikce se úplně nevyplnily. První den předvedl nejlepší výkon Robert Houdek se 72 ranami( + 1 nad PAR) a pouze o ránu více zahrál David Soukup. Další umístění již byla spíše překvapením – 3. pozice Ivan Hlaváček se 76 ranamičtvrté místo  Marek Bartoš a jeho 78 ran. Právě tyto čtyři muži startovali druhý den v posledním flightu. Ještě se čekaly útoky z druhého flightu, který v obsazení Milan Gütter, Jan Kout jn., David Rozlivek a Václav Nový, vyrazil právě v tomto složení do bojů v neděli. David Soukup s Robertem se po celý turnaj přetahovali o vedení a ještě po 14. jamce byl rozdíl ve prospěch Roberta pouze jedna rána.  Poslední 4 jamky se však výrazně lépe povedly Robertovi Houdkovi a jamky 15 – 18 uhrál všechny v PARu a s celkovým výkonem + 5 ran zvítězil jako Mistr klubu na rány pro rok 2016. David Soukup díky bogey na jamce č. 16 a dbl. bogey na sedmnáctce se score + 9 uhájil stříbrnou pozici. Nejlepší výkon druhé dne mezi muži se score 74 ran pomohl Václavu Novému ke třetímu místu. Závěr jeho kola se 3 birdie na posledních 5 jamkách byl fantastický.

Ženy startovaly první den z červených teeček a druhý den z modrých. Mezi ženami byla jasnou favoritkou Tereza Koželuhová, avšak ostatní ženy byly připravené nenechat Terce nic zdarma. A výsledek po prvním dnu tomu také nasvědčoval – Terka obsadila po prvním dnu průběžnou první pozici se 73 ranami, avšak díky výbornému výkonu 74 ran přenocovala na druhém místě Aneta Málková, třetí  místo hájila Tina Davídková se 76 ranami a nedělní flight doplnila jako čtvrtá Katka Bornová. Druhý den byly výkony o něco horší než první den, což se díky deštivému počasí dalo očekávat. Terka donesla 79 (score karta obsahovala 8 x bogey), ale i tak to byl nejlepší ženský výkon dne. Aneta a Tina druhý den uhrály stejně – 84 ran a díky tomu stříbrná medaile zůstala v rukách Anety Málkové a bronz si odnesla Tina Davídková.

Skleněné poháry pro Mistr klubu ve hře na rány budou slavnostně předána na golfovém plese, který se uskuteční 11. března 2017 v Parkhotelu Plzeň.

Novinkou byly cedule se score, které doprovázely nejlepší mužský a ženský flight od patnácté jamky, takže diváci rovnou viděli, jaký je průběžný stav.

Ve vložené soutěži v rámci dvoudenního turnaje  na stablefordové body mezi muži zvítězil Václav Apolín, druhé místo patří Robertovi Hodkovi a třetí pozice Milanu Güttrovi.   Mezi ženami obsadila první místo Karolína Laura Hornová, druhou pozici Aneta Málková a třetí místo uhájila Tereza Keltyčková.

Sobotní jednodenní turnaj

V sobotu v rámci Mistrovství klubu se konal také jednodenní turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 9 hráčů. Golfisté vyrazili na hřiště po hlavním turnaji na rány a užívali se krásného slunného počasí. Mezi ženami vyhrála Michaela Koutová, mezi muži byl boj výrazně větší. Bronzovou pozici uhájil junior Kryštof Kraus, druhé místo Kamil koželuh junior a nejlepší mezi muži skončil Do Huu Chien se 78 ranami. Vítězům gratulujeme!!!

Po vyhlášení dvoudenního turnaje se všichni účastníci těšili na závěrečnou losovací soutěž o hodinky OMEGA věnované společností Zlatník & Hodinář Dušák a hodinky si odnesl Luděk Keltyčka.

Poděkování na závěr patří našemu členovi Zdenku Kverkovi (společnost Zlatník & Hodinář Dušák) , který věnoval losovací cenu – hodinky OMEGA a manželům Trůkovým, kteří věnovali dárkové koše pro vítěze a závěrečná gratulace všem výhercům!!!