Mistrovství klubu na rány

O víkendu 4 – 5. října pořádal Golf Klub Plzeň – Dýšina nejprestižnější klubový turnaj – Mistrovství klubu ve hře na rány pro rok 2014. Na start se postavili nejlepší dýšinští golfisté.

Reportáž TV ZAK ke shlédnutí ZDE.

Letošní novinkou byl vložený dvoudenní turnaj určený dětem do 14 let  o Juniorského Mistra a Mistryni klubu. Do boje se přihlásilo 11 chlapců a 6 dívek, chlapci hráli po oba dny ze žlutých odpališť a dívky z červených.  Z loňského roku obhajovala vítězství Tereza Koželuhová a Petr Hrubý, avšak v roce 2013 děti hrály v rámci turnaje dospělých.

V sobotu vyrazili na hřiště nejdříve chlapci a následovaly je dívčí flighty. Průběžnou třetí pozici po prvním dni hájil Kryštof Strýček s 89 ranami, druhé místo obsadil Lukáš Janda (81 ran). Jako průběžný lídr přenocoval Petr Hrubý, který uhrál famózních 74 ran (+3), který zahrál 5 birdie a 4 rány nabral na posledních třech jamkách.

Mezi dívkami první tři pozice obsadily hráčky, které vyrážely do bojů jako favoritky – rozdíl mezi druhou Amálii Radovou a třetí průběžnou v pořadí Terkou Keltyčkovou byl 4 rány, avšak průběžná vítězka a hlavní favoritka Terka Koželuhová zahrála úžasné score 75 ran (+ 4).

Druhý rozhodující den vyrazily fligthy na hřiště složené dle průběžného pořadí. Mezi chlapci, ať to vypadalo na stíhání favorita, nakonec předvedl excelentní výkon vítěz a juniorský Mistr klubu Petr Hrubý, který zahrál 73 ran (+2). Druhou pozici uhájil Lukáš Janda a třetí Kryštof Strýček.

Mezi dívkami opět kralovala Tereza Koželuhová. Ač ji Amálka Radová a Terka Keltyčková zkoušely stíhat, její výkon byla famózní a nakonec donesla do klubovny 72 ran (+1). Tak jako mezi hochy, tak i dívky uhájili sobotní pozici a druhé místo obsadila Amálie Radová a třetí pozici Tereza  Keltyčková.

Ve zkratce lze shrnout, že juniorský mistr Petr Hrubý i mistryně Tereza Koželuhová v neděli excelovali a mistrovské tituly jsou ve správných rukou. Svými výkony předčili mnohé dospělé členy a nastavili laťku juniorského golfu na vysokou úroveň.

Mezi ženami se čekal především boj mezi obhájkyní titulu Evou Koželuhovou a Katkou Würflovou, která od loňského roku výrazně zlepšila svou handicap. V sobotu předvedla Eva fantastický výkon a donesla do klubovny 72 ran (+1), i když její score karta byla docela pestrá (několik birdie, ale i bogie). Druhou pozici po sobotě obsadila Katka Würflová (78 ran) a třetí překvapivě Romana Havlová (Valentová) s výborným výkonem 79 ran. Avšak neděle přinesla drama také v boji o ženský titul, neboť po devíti jamkách byl rozdíl mezi Evou a Katkou pouze 3 rány. Nakonec obhájila titul Mistryně klubu pro rok 2014 Eva Koželuhová, která porazila o 3 rány právě Kateřinu Würflovou a třetí pozici obsadila Aneta Málková.

Mezi muži po prvním dnu přenocoval na prvním místě Petr Strýček se 72 ranami (+1), který předvedl vynikající výkon a na jeho téměř čisté score kartě bylo pouze jedno bogie na jamce č. 5. Na druhém se průběžně umístili Jan Zedníček a Josef Stanislav se shodným počtem ran 74. Stíhali je nadějní junioři David Rozlivek a Honza Kout. V neděli pánové bojovali po celou dobu a nechali diváky v napětí až do poslední jamky. Tam zahrál Petr Strýček druhou ránu do autu, avšak čtvrtou posadil přímo k vlajce a uhájil bogie a celkové scóre za oba dny 150 ran a tím získal titul Mistr klubu na rány pro rok 2014. Druhou příčku obsadil jeho největší vyzyvatel Josef Stanislav s počtem ran 154 a třetí pozici překvapivě nadějný junior Jan Kout (157 ran), který předvedl vyrovnaný výkon po oba turnajové dny. Na závěr je nutno ocenit členy dýšinského klubu, kteří vytvořili úžasnou diváckou kulisu kolem greenu 18. jamky při dohrávce finálových flightů.

V sobotu byl odehrán také vložený turnaj, který na stablefordové body vyhráli Petra Schmalzová a Jan Kout.

Mistra a Mistryni vyhlásil prezident klubu Jan Hlaváček a předal jim také vítězná zelená saka. Vítězům gratulujeme a skleněné trofeje si převezme Mistr a Mistryně klubu na V. společném golfovém plese s Měšťanské besedě 7. února 2015.

Mistr Klubu Petr Strýček: "Hřiště ve výborné kondici,určitě získalo na atraktivitě prodloužením parů 3 jamek 4 a 11. Po oba dny jsem měl velmi dobré spoluhráče - vrstevníky. Ne, že bych nerad hrál s mladými, ale přece jen 36 jamek chvilku trvá a my probereme často i negolfové věci, děti, fotbal atd. Vítězství pro mě bylo překvapením, zvlášť potom co se mi úplně nepovedlo druhé kolo."

Mistryně Klubu Eva Kožluhová: "Hřiště bylo krásně připraveno! Škoda, že nám ještě trochu víc nesvítilo sluníčko... První den jsem hrála super golf, s plno šancí na berdie, bohužel druhý den se ,,něco,, stalo na 6. jamce a já už od té doby jen vysloveně bojovala o titul... Druhé kolo mi moc mrzelo a proto jsem na konci byla opravdu ráda, že nejspíše na mém posledním mistrovství, jsem titul udržela!"

Fotogalerie ze soboty ZDE. (Autor QAP.cz)

Fotogalerie z neděle ZDE.

Nahlédněte do "síně slávy" od založení klubu.

2013

Loňský ročník Mistrovství klubu na rány se uskutečnil o víkendu 5 – 6. října 2013. Novinkou byla vložená soutěž o Juniorského Mistra a Mistryni klubu do 14 let.

Říjnový termín byl brán s mírnou obavou týkající se počasí, ale po sobotním odloženém startu díky námraze provázelo po celý víkend hráče sluníčko a v neděli dokonce teploty vystoupaly až na 20 °C.

V sobotu se postavilo na start 44 mužů a 7 žen a na golfisty čekalo výborně připravené hřiště vč. uválcovaných a rychlých greenů. Oproti předešlým letům došlo ke změně odpališť, kdy v sobotu se hrálo ze žlutých/ červených a v neděli na hráče čekala bílá/ modrá.

Favoritem a obhájcem titulu z roku 2012 mezi muži byl Michal Čepelák, ale po prvním dnu byly výsledky velice vyrovnané. V prvním sobotním flightu se vedl velice vyrovnaný boj až do 16 jamky, kdy byli Michal Čepelák a Josef Stanislav na stejném score, avšak Michal zahrál na jamce č. 17 eagle ze 130 metrů do greenu a tento fantastický úder mu pomohl k 1. místu  v průběžném pořadí (74 ran). Také následující flighty přinesly zajímavé výsledky, a tak prvních 6 hráčů lišilo od leader pouze 5 ran. Na 2. místě přenocoval Petr Šikoš se 75 ranami a 3. průběžné pořadí patřilo  Josefu Stanislavovi se 77 ranami. Tuhý boj byl také mezi juniory, kdy se o vítězství přetahovali Petr Hrubý a David Rozlivek. Nakonec na 1. místě s 81 ranami přenocoval David (o 5 méně než Péťa).  Mezi muži ještě zazářil první den náš junior Martin Šikoš, kterému se po dařilo na ostrovní jamce č. 11 zahrát HOLE IN ONE !!!!

Boje o ženský titul byly stejně vyrovnané a nejlepší výkon předvedla první den hlavní favoritka Eva Koželuhová se 75 ranami, které nevyšla pouze jamka č. 5, avšak 3 birdíci pomohli k finálnímu číslu.  Těsně o 1 ránu ji stíhala Romana Valentová, která první den předvedla vynikající výkon a na 3. místě se po sobotním kole držela Eva Hlaváčková se 79 ranami.

Druhý den vyrazily nejdříve do boje o titul ženy, avšak spanilou jízdu hlavní favoritky se jim nepodařilo zastavit. Romaně druhé kolo úplně nevyšlo, ale i tak s celkovým počtem 165 ran obsadila bronzovou pozici. Eva Hlaváčková uhrála druhý den 83 ran a podařilo se ji uhájit 2. pozici.  Druhé kolo však ovládla Eva Koželuhová s výkonem 74 ran a s celkovým počtem 149 ran obhájila titul Mistryně klubu ve hře na rány pro rok 2013. Tímto skvělý výkonem si jako letošní Mistryně klubu „vystřelila“ divokou kartu, která ji při splnění HCP kritéria zajistí start na PILSEN GOLF MASTER 2014, turnaji ze série LET.

Do mužských bojů vyrazili 3 finálové fligthy, kde byl rozdíl mezi lídrem a ostatními jenom 5 ran. Výborně se dařilo druhém fligthu, který výrazně zasáhl do celkového pořadí.  Alan Šťastný po vyrovnaných výkonech v obou dnech (79 a 78 ran) obsadil 3. místo. Druhou pozici obhájil po vynikajícím výkonu ve druhém kole se 75 ranami Petr Strýček senior, který sice zahájil druhé kolo double bogey na jamce č.1, ale 3 birdíci a výborný výkon po celé kolo mu vynesly stříbrnou pozici. Vítězem a Mistrem klubu na rány pro rok 2013 se stal obhájce z roku 2012 Michal Čepelák, kterému se podařilo ještě zlepšit výkon z prvního dne a donesl druhý den 73 ran (celkově 147).

Juniorskou Mistryní klubu se stala Terka Koželuhová s výkonem 181 ran a juniorským Mistrem se po tuhém boji stal Petr Hrubý junior se 172 ranami, který zvítězil na Davidem Rozlivkem o pouhé 2 rány.

Dekorování vítězů se ujal prezident Golf Klubu Plzeň – Dýšina  Jan Hlaváček, který předal vítězům dárkové koše a zelená saka. Předání skleněných trofejí a slavností vyhlášení proběhne na IV. Golfovém plese v Měšťanské besedě 15. března 2014.

Vítězům závěrem ještě jednou gratulujeme!!!