Mistrovství klubu na jamky 2015

Mistrovství Golf Klubu Plzeň - Dýšina ve hře na jamky s vyrovnáním pro rok 2015  

 

Vítězy letošního ročníku se stali Roman Majer, Martina Tvarůžková a v kategorii juniorů zvítězil Lukáš Janda! Gratulujeme našim novým mistrům!

Ředitel turnaje:

Jan Hlaváček

 

 

 

 

 

 

 

Soutěžní výbor:

Jan Mergl, Petr Strýček, Martina Tvarůžková

 

 

 

 

Ceny:

vítězná trofej pro Mistra a Mistryni klubu

vyhrazené parkovací místo před klubovnou

na rok 2016

 

Podmínky účasti:

členství v GKPD, maximální HCP k datu uzávěrky

přihlášek 36 pro muže i ženy

věk od 15 let

Přihlášky:

e-mailem: martina.tvaruzkova@golfplzen.cz

Uzávěrka přihlášek:

11. května 2015

 

 

 

 

 

pavouk mistrovství klubu ve hře na jamky s vyrovnáním

bude zveřejněn v recepci klubu a na www.golfplzen.cz 

2 dny po uzávěrce přihlášek  

Kategorie/odpaliště

A - muži HCP 0-36 / žlutá

 

 

 

 

 

 

B - ženy HCP 0-36 / červená

 

 

 

 

 

 

TECHNICKÁ USTANOVENÍ

Mistrovství  klubu ve hře na jamky s vyrovnáním se hraje jako celoroční soutěž od základního kola až po finále podle pavouku sestavovaného podle počtu přihlášených hráčů a hráček, mistři klubu budou vyhlášeni na V. golfovém plese v Měšťanské Besedě v zimě 2015.

Nasazení hráčů a hráček do prvního kola

pavouku bude stanoveno losem z přihlašovací listiny v okamžiku uzávěrky přihlášek.

Vyrovnání

činí ¾ rozdílu přesných HCP hráčů a hráček v den utkání. Příklad: hráč A má v den utkání přesný HCP 18,6, hráč B přesný HCP 11,2. Hráč A dostane vypočítané vyrovnání 18,6-11,2 = 7,4 x ¾ = 5,55, po zaokrouhlení 6. Vyrovnání je 6 ran, tzn. že hráč A má na jamkách s HCP 1 až 6 vždy +1 ránu. Vyrovnání musí být vždy uvedeno na skore kartě  utkání, což je odpovědnost hráče s nižším přesným HCP v den utkání. V případě, že soutěžní výbor zjistí pochybení ve výpočtu vyrovnání, vítězem se stane hráč, kterého soupeř uvedl v omyl.

Navázání kontaktu / datum hry

Odpovědnost kontaktovat soupeře v pavouku má vždy hráč, který je uveden na druhém řádku pavouku.

Před dohodnutím termínu utkání do uzávěrky daného kola

Pokud se hráči nejsou schopni z jakýchkoliv důvodů dohodnout na termínu hry do uzávěrky daného kola, oba musí neprodleně ohlásit řediteli turnaje.  V tomto případě soutěžní výbor má právo určit povinný termín jejich utkání před uzávěrkou daného kola.

Po dohodnutí termínu hry

Jestliže se jeden z hráčů není z nějakého důvodu schopen dostavit se na start  dohodnutého utkání, oznámí  „walk over“ protihráči a řediteli turnaje. Oznámení „walk over“ učiněné nejpozději do 18:00 hod. předcházejícího dne umožní posunout termín utkání, není-li stanoven v den uzávěrky daného kola, je vítězství v utkání připsáno druhému hráči.  Dostaví-li se hráč na start dohodnutého utkání se zpožděním do 5 min., ztrácí jamku č.1. Dostaví-li se hráč na start dohodnutého utkání se zpožděním větším než 5 min., popř. nedostaví-li se vůbec, vítězství je připsáno přítomnému hráči. Není-li výsledek kteréhokoliv utkání nahlášen v recepci klubu do pondělí do 12 hod. po uzávěrce daného kola, vítěz utkání bude určen losem.

Skóre a hlášení výsledku utkání

Není nutné vést záznam o počtu úderů na jamkách ve skóre kartě utkání. Utkání se počítá 1 up, all square, 1 down atd. Hra je ukončena, když jeden hráč má více jamek up, než zbývá ke hře v kole. Příklad: vede-li hráč A o 3 jamky (je 3 up) a zbývají-li už jen 2 jamky ke hře v kole, zapsaný výsledek utkání je 3/2. Není-li po odehrání 18 jamek utkání rozhodnuto (je all square), hráči musí pokračovat ve hře od 1. jamky a hrát tak dlouho , až jeden z nic vyhraje jamku , tzn. systém sudden-death. Zápisu utkání je hráč, který v utkání zvítězil.

Pravidla

Hraje se podle pravidel golfu, soutěžního řádu ČGF a místních pravidel hřiště v Golf Parku Plzeň.

Při všech kolech mistrovství klubu ve hře na jamky s vyrovnáním není povoleno využívat EZ-GO vozíky a jsou povoleny měřící přístroje. Soutěžní výbor si vyhrazuje právo na případné změny nebo doplnění těchto propozic, aby byla zachována regulérnost soutěže. Soutěž se nehraje na úpravu hcp.

Propozice ke stažení ZDE.

Rozlosovací pavouk ženy ZDE.

Rozlosovací pavouk muži ZDE.

Kalendář událostí

«  Květen 2017  »

po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru