LET finále 2016

Nedělní den na Dýšině byl dlouhý, deštivý a plný nádherného golfu. 

Počasí navzdory předpovědi dlouho drželo a hráčky sázely jedno birdie za druhým. Na vrcholu leaderboardu to byl boj mezi Stacey Keating (Austrálie), Pamellou Pretswell (Skotsko), Lindou Wesseberg (Švédsko), amatérkou Albane Valenzuelou (Švýcarsko) a Nannou Koerstz Madsen (Dánsko). Poslední jmenovaná ale dokázala zahrát nejlepší kolo dne - 65 ran a s celkovým skóre -15 si s pohodlným náskokem pěti ran došla pro titul.

Cesta to však byla nervydrásající. Jednadvacetiletá Dánka stála na greenu 14. jamky a chystala se zahrát půlmetrový put, který by ji poslal do vedení tří ran nad toho času druhou Wesseberg. Jenže hra byla pár minut před třetí hodinou přerušena kvůli bouři. Madsen musela spolu s dalšími pěti flighty čekat v klubové restauraci téměř DVĚ hodiny, než mohla poslat svůj míček do jamky.

Bezpečné vedení si už Dánka vzít nenechala, přestože na odpališti šestnáctky jí jistě hlavou proletělo, jak na té samé jamce před rokem svoje vedení ztratila její krajanka Nicole Broch Larsen. Obě dvě se ale (i díky tomuto turnaji) objeví v srpnu na olympijském turnaji v Rio de Janeiru. 

"Byl to dobrý týden. Zahrála jsem dvě čistá kola a moc špatných ran jsem neměla. Snažila jsem se jen zůstat klidná a za to vděčím i své caddie, se kterou jsem si to moc užila. Myslela jsem si, že postupem času na mě přijde nervozita, ale nestalo se tak," s úsměvem popisovala dojatá Madsen.

Na druhém místě nakonec skončily s výsledkem -10 Pamella Pretswell a díky dlouhému birdie puttu na osmnáctce Stacey Keating

Výsledky českých hráček

V prvním flightu vyrazila na hřiště v 7:06 šestnáctiletá amatérka Sára Kousková, která se nad hranici cutu vyhoupla až desetimetrovým puttem do birdie na poslední jamce (č.9). 

Krátký odpočinek po včerejším, dvakrát přerušovaném, odpoledním kole jí ale evidentně k dobrému skore bohatě stačil. "Vstávala jsem ve 3:30, ve čtvrt na pět už jsme vyjížděli," smála se dobře naladěná Kousková na prvním odpališti. "Jeli jsme domů do Prahy, nechtěli jsme před finále nic měnit, to se prý nemá," dodával tatínek, který jí celý týden nosí hole. 

Navzdory pouhým několika hodinám spánku (včera Kousková hrála pro změnu v úplně posledním flightu a dohrála až po osmé hodině večerní) síly na hřišti nedocházely, spíš naopak. Přestože na začátku druhé devítky přišly dvě chyby, finish byl v podání usměvavé Češky drtivý. Série birdie-birdie-par znamenala návrat na výsledek v paru hřiště. 

"Jsem na ni pyšný hlavně za ten konec. Je super, že se nevzdává až do poslední jamky a bojuje, jako se bojuje do poslední minuty v NHL" chválil s úsměvem svou dceru po finálovém kole tatínek. 

Druhá Češka, která vybojovala finále, Karolína Vlčková se podle svých slov na hřišti dnes trápila, i když na jejím skóre byste to nepoznali. "Vůbec mi tam dnes nepadaly putty, takže jsem se na ten výsledek hrozně nadřela. Vůbec jsem nevěděla, co s tím. Měnila jsem rutinu, přehazovala mince v kapsách, nic nepomohlo... Věděla jsem, že do greenu musím hrát co nejblíže k tyči, abych putty měla co nejjednodušší, a na pětiparech jsem musela hrát do greenu druhou ranou. Vyšlo to na devítce i na čtrnáctce, tak jsem se pak trochu uklidnila," popisuje zlomové momenty jejího kola. 

Celou dobu ji podporovala velká skupina diváků: "Ráda hraju před diváky, ale tentokrát jsem byla trochu nervózní. Snažím se nedávat si nějaké konkrétní cíle jako projít cutem, nebo hrát určité číslo. Spíš se snažím hrát co nejlépe, abych sama sebe zbytečně nedostávala pod tlak. Ale asi tím, že jsem hrála doma, jsem se snažila všem ukázat, jak to umím. Naštěstí ta nervozita později přešla spíš do takové té, která mě nabudí."

Velkou podporou byl během všech kol pro Karolínu také její bratr, který jí nesl hole: "Nosil hole, tak dostal sušenky. První den jednu, druhý den dvě a dneska tři. (smích) Byl pro mě určitě oporou, i když mi moc neradil. Z Ameriky jsem zvyklá chodit sama, a tak jsem nechtěla nic měnit. Vždy jsem mu řekla svůj plán a on většinou souhlasil."

Kompletní výsledky ZDE.

Kalendář událostí

«  Květen 2017  »

po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru