LET 2. kolo 2016

DOPOLEDNÍ FLIGHTY:

Druhé kolo odstartovaly hráčky dopoledních flightů naprosto v odlišných podmínkách než v pátek. Pod vymetenou oblohou se rychle začalo skórovat a útok na vrchol leaderboardu probíhal ve velkém stylu. 

Z dopoledních flightů nejlépe zahrála Australanka Whitney Hillier s výsledkem 64 ran. Protože ale v prvním kole zahrála 73 ran, na prvním místě se zatím tyčí Lydia Hall z Walesu. Ta po včerejším výsledku v paru hřiště dnes přidala pět birdie, jedno bogey a eagla na jamce č. 8, což ji z 27. příčky vyneslo na první místo. 

Z hráček, které se dělily o vedení po prvním kole, zatím dohrála jen Švédka Linda Wessberg, která zahrála PAR. Němka Isi Gabsa zahájila svoje kolo bogey na jamce č. 10.

Důvod k radosti měla dopoledne obzvlášť Angličanka Georgia Hall, která zdolala jamku č. 15 na jediný úder a z českého turnaje si tak odveze přinejmenším hodinky Omega. I tato jamka jí dnes pomohla ke konečnému výsledku -2. 

Z Češek je na tom zatím nejlépe Vlčková, která dnes ani jednou nechybovala, přidala tři birdie a s výsledkem -2 po dvou kolech figuruje v TOP20. 

ODPOLEDNÍ FLIGHTY: 

Odpoledne navzdory dvěma přerušením z důvodu bouřky zvládla nejlépe Dánka Nanna Koerstz Madsen, která bez jediné chyby a se šesti birdie nastavila laťku v klubovně na -9. Její tempo stíhala Australanka Stacey Keating, jediná dokázala skvělou Dánku birdie na poslední jamce přeskočit a přenocuje ve vedení s výsledkem -10.

Z patnácté pozice se na leaderboard vyšvihla také Skotka Pamela Pretswell, když předvedla -7 a bude zítra startovat na čtvrté pozici. Překonala ji totiž dnes nejlepší amatérka Albane Valenzuela, která dnes zapsala pozoruhodných 65 a je s výsledkem -8 třetí.

Ve finále neuvidíme ani jednu z předchozích vítězek. Hannah Burke, která titul obhajovala z loňska, po výsledcích 72 a 73 končí na děleném 78. místě. Jade Schaeffer, která titul vyhrála hned v prvním ročníku, tehdy ještě na hřišti na Albatrossu, své šance na vítězství pohřbila už včera výsledkem 79, dnešních 72 ji ani zdaleka nezachránilo. Končí na 119. místě. 

Češky ve finále

Karolína Vlčková, která jako jedna z mála Češek startovala dopoledne, udělala radost českým fanouškům, kteří chtějí přijít podpořit národní barvy i ve finále. 

Svou trpělivou a bezchybnou hrou dnes prošla hřiště se třemi birdie, a to ji s celkovým score -2 vyneslo na prozatimní dělenou sedmnáctou pozici. Hranice cutu se nyní pohybuje kolem výsledku EVEN PAR, a tak Vlčková může opustit Dýšinu s tím, že zítra bude hrát. 

Nejprve ale vyrazí ještě potrénovat puttování. "Dnes mi to tam moc nepadalo... I když s výsledkem -3 nemůžu říct, že by mi něco vyloženě nešlo," směje se. "Naštěstí jsem byla trpělivá a vyplatilo se," dodala. Příliš odpočinku ji ale dnes nečeká: "Moje příprava na zítra? Vlastně mě ještě čeká jedna zkouška," vysvětluje, jak pomocí kamery a internetu bude dnes kolem šesté hodiny na dálku psát test z telekomunikací a médií. Držíme palce, ať to jde minimálně stejně dobře jako dnes na hřišti! 

Cutem prošla také amatérka Sára Kousková, která po dvanácti jamkách s čistou scorecartou a dvěma birdie drží výsledek -1.

Kalendář událostí

«  Květen 2017  »

po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru