Juniorské mistrovství 2016

Rok 2016 přinesl několik novinek oproti roku předešlému – v rámci hlavního turnaje a také u juniorů byla vyhlášena vložená soutěž – hra na stablefordové body

Sobotní počasí bylo nádherné – slunce, bezvětří, teploty kolem 20°C  – pro golf ideální konstelace.  Hráči se vydali do pole od 9:00 hodiny a startovní listina prvního dne byla sestavena dle aktuálních HCP hráčů.  Nejdříve se vydali do bojů hráči s nejnižšími HCP a dále bylo startovní pole doplněno našimi juniory.

Junioři po oba dny startovali ze žlutých teeček, juniorky z červených. Mezi juniory nepřinesl první den žádné překvapení. Favorizovaný Lukáš Janda po prvním dnu vedl s počtem ran 68 (nejlepší výkon dne i v porovnání s dospělými, kteří také hráli první den ze žlutých odpališť). Lukášova score karta obsahovala 4 x birdie a pouze 1 x bogey na jamce č. 13.  Stříbrnou pozici přes noc hájil Kryštof Strýček se 73 ranami a třetí pozici Tomáš Würfl se 78 ranami. Druhý den nepřinesl velkou změnu a Lukáš si se 70 ranami došel pro titul juniorského Mistra klubu. Druhou pozici uhájil Kryštof Strýček a bronz díky výbornému výkonu v druhém dni obsadil Dan Hlaváček.

Juniorek vyrazilo na hřiště celkem 5 a největší favoritkou byla Nela Martináková a vyrovnaný výkon 78 ran po oba dny ji přinesl titul juniorské Mistryně klubu. Boj o druhé a třetí místo se odehrál mezi Amálií Radovou, která titul obhajovala z roku 2015, a Anetou Soukupovou. Nakonec stříbrnou pozici uhájila Amálie Radová a třetí místo obsadila Aneta Soukupová.

Díky nově vložené soutěži na stablefordové body jsme vyhlašovali ještě nejlepší juniora v tomto systému hry v rámci dvoudenního turnaje a nebylo velkým překvapením vítězství Lukáš Jandy mezi juniory ( 79 stb bodů za dva dny a zlepšení HCP z 2 na 1,4 !!!). Mezi juniorkami se součtem 76 stb. bodů zvítězila Anetka Soukupová.

Jak jde vidět, tak výkony našich juniorů jsou fantastické a budeme se těšit na další ročník Mistrovství, co nám předvedou.