Jamkovka proti Mariánským Lázním

Také v letošním roce pokračujeme s tradici meziklubového poměření sil s našim spřáteleným golfovým klubem v Mariánských Lázních. Toto utkání je určeno primárně mladším dětem do 12 let, aby si vyzkoušeli atmosféru týmové soutěže a formát hry na jamky, který není tolik rozšířený. 

Po dvou velkých soubojích z roku 2013 a 2014 jsme v obou případech uhájili vítězství a pohár zůstal doma na Dýšině. Také v letošním roce nás čekají dvě utkání – jedno na domácí půdě a to v neděli 26.9. 2015. Na mariánskolázeňském hřišti se týmy utkají 24.7. 2015.

Přesné nominace a další detaily budou oznámeny Petrem Strýčkem před konáním každého kola.

Přátelské utkání 26.9.

Dne 26.9. se na Dýšině konalo odvetné utkání smíšených družstev do 14 let proti Mariánským Lázním. Pouze pro připomenutí uvádím, že v prvním utkání jsme vyhráli 5:2, a tak jsme měli perfektní výchozí pozici do odvety. Pro odvetu jsme vybrali nadějné a velmi mladé družstvo, jehož hráči v mnohých případech teprve získávají zkušenosti s klubovou reprezentací a jamkovou hrou za družstvo. V samotném utkání se to projevilo hned od začátku a další vývoj tomu jen nasvědčoval, byť jsme dokázali vzdorovat starším a zkušenějším dětem z Mariánek, nakonec jsme odvetu prohráli 4:3. Nicméně vzhledem k průběhu můžeme konstatovat, že naši reprezentanti odehráli vyrovnané zápasy a bojovali až do samého konce. Nejen za to, ale i za výbornou reprezentaci klubu jim patří uznání a dík. V utkání nastoupili Aneta Soukupová, Majda Fremrová, Nela Martináková, Jura Horský, Martin Šikoš, Matyáš Trůka, Viki Trůková, Dominik Zeman a David Špaček. Putovní pohár tedy po celkovém součtu bodů zůstává u nás na Dýšině, a to již potřetí v tříleté historii vzájemných utkání.


Přátelské utkání 24.7.

Dne 24.7. jsme odehráli další z našich tradičních přáteláků proti Mariánským Lázním, jedná se o tradiční utkání hráčů do 14 let. Letošní utkání bylo zakomponováno do programu probíhajícího výkonnostního kempu, měli jsme tedy k dispozici poměrně silný výběr, který byl papírovým favoritem a měl prodloužit naši vítěznou sérii a vybudovat dobrou pozici pro podzimní odvetu. Naše družstvo nastoupilo ve složení Denis Beran, Šimon Martinák, Matyáš Trůka, David Špaček, Magdalena Fremrová, Andrea Apolínová, Kryštof Strýček, Dominik Zeman, Robin Kobza a Kateřina Bornová. Hrálo se lehce pozměněným formátem 2x foursome, 1x bestball a 4x single.

Nakonec jsme v utkání zvítězili rozdílem třídy, a to v poměru 5:2. Pro řadu našich dětí to byla cenná zkušenost, kterou zužitkují v blížících se finálových bojích na mistrovstvích republiky družstev. Tradice utkání, která byla zahájena před 3 lety, se jeví jako výborná příprava na soutěžní golf pro ty nejmenší golfisty, kteří budou jednou bojovat v soutěžích dospělých, tak jako David Rozlivek, Tereza Koželuhová, Nela Mašková nebo Gabriela Vítů, kteří byli u zrodu této tradice a dnes již patří mezi opory ligových teamů. Pro nás Dýšinské je to vždy možnost si zahrát na hřišti, na kterém hráli Harry Vardon, Rory McIlroy nebo legendární Severiano Ballesteros a současně s tím ukázat, že skvělou výkonnost mládeže lze vybudovat i v mladém klubu, jako je naše Dýšina, která je o plných 99 mladší než náš soupeř z Mariánských Lázní. Odveta se odehraje v září u nás doma a můžeme se těšit na obměněnou sestavu, ve které by měly dostat příležitost mladší děti.

Fotogalerie ZDE.


Kalendář událostí

«  Květen 2017  »

po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru