Golf na plzeňských školách

Plzeňský golf park se snaží přiblížit krásy golfového sportu i těm nejmenším, proto navázal spolupráci s několika školami v Plzni a okolí. Pokud se chcete o historii tohoto projektu dozvědět více, přečtěte si tento dokument.

 

Říjnová lekce pro učitelé vybraných škol 

V sobotu 14. října proběhla další z lekcí, které pořádáme pro učitelé z vybraných škole, se kterými spolupracujeme. Tito učitelé vedou kroužky SNAG GOLFu na svých základních školách, které zastřešuje Golf Klub Plzeň – Dýšina a  naši golfoví trenéři. Právě pro zlepšení jejich golfových dovedností již 2 roky pořádáme pravidelně každý měsíc společnou dvouhodinovou lekci, jejichž cílem je zdokonalení jejich golfových dovedností, které následně předávají dětem v kroužcích golfu na svých základních školách. Dalším clem těchto lekcí  je předávání si zkušeností a postřehů, které každý z učitelů  má individuální.  V roce 2016 jsme začali spolupracovat také ze Západočeskou univerzitou ve výuce golfu pro vysokoškolské studenty, z čehož automaticky vyplynulo zapojení pedagogů z této univerzity do našeho projektu výuky učitelů.

Říjnová lekce byla pod vedením golfového trenéra Martina Vancla a na účastníky čekal nejdříve driving range a výuka dlouhé hry a závěre patřil puttování.

Věříme, že tyto lekce pomohou z propojení vzájemné spolupráce mezi vybranými školami a Golf Klubem Plzeň – Dýšina a přivedou ke golfu další zájemce – ať z řad dětí základních škol nebo vysokoškoláků.   

Fotogalerie ZDE!

Turnaj základních škol ve SNAGu

Golfová Akademie Dýšina úzce spolupracuje s plzeňskými základními školami a na konec školního roku jsme připravili už 2. ročník turnaje základních škol ve SNAG. Akce proběhla v pondělí 27. 6. na naší šestijamkové akademii a zúčastnilo se 17 vybraných dětí z 13. základní školy, 25. základní školy a základní školy v Újezdě.

Jako první přišly na řadu individuální soutěže v patování a čipování. Nejlepší výkon s patrem předvedl Honza Uhlík, který v rozehrávce o vítězství porazil Jirku Kačenu, třetí se umístil Ondra Folk. Soutěž v čipování byla spojena se soutěží v házení do terče a nejpevnější ruku prokázal Jirka Kačena, který zvítězil před Janou Štěpánkovou a Adamem Novákem.

Vyvrcholením turnaje se stala týmová soutěž na 2 jamky, která se hrála systémem „texas scramble“. Po napínavém boji si pohár pro vítěze odvezla základní škola v Újezdě. Děti si užily turnaj, vyhlášení výsledků i následné občerstvení a všechny už se těší, až ze SNAGu přestoupí na opravdový golf!

Všem děkujeme za účast i za předvedené výkony a těšíme se na další ročník!

Fotogalerie ZDE.


Turnaj 25. ZŠ

V neděli 26. června pořádala 25. ZŠ na dětské akademii v Dýšině další z turnajů určený pro žáky navštěvující zájmový kroužek golfu a sportovní třídu. Účast bylo opět hojná. Mezi hráči byli jak prvňáčci, tak i ostřílení hráči z druhého stupně. K vidění bylo mnoho krásných a přesný ran. Celkovou atmosféru jistě umocnilo krásné počasí a neutuchající podpora všech zúčastněných rodičů - caddíků.

Děkujeme Golf Parku Plzeň za poskytnutí hřiště, sponzorům Techdraw, Autocont, Peugeot za ceny do turnaje a v neposlední řadě také paní Kačenové a za báječné dorty pro vítěze.

Výsledky:

  • Kategorie 1. - 2. třída: 1. Adam Nová, 2. David Gütter, 3. Jiří Kačena
  • Kategorie 3. - 5. třída: 1. Filip Rataj, 2. David Pompl, 3. Jakub Kačena
  • Kategorie 6. - 9. třída: 1. Jakub Čech, 2. Tereza Kačenová, 3. Adam Hanibal

Fotogalerie ZDE.

Golfové odpoledne na 13. ZŠ Plzeň

V úterý 24. května proběhla na 13. ZŠ Plzeň golfová osvěta.Žáci 1. – 6. ročníku si mohli za pomoci tréninkové SNAG sady vyzkoušet základní golfové údery. Jednoduchým tréninkem tak dnes prošlo více než 280 žáků naší školy. Díky spolupráci s Golf Parkem Plzeň v Dýšině byly přítomny i zkušené cvičitelky golfu Andrea a Katka, které velkou měrou přispěly k hladkému a pohodovému průběhu celého dopoledne. Za to jim patří velký dík.

Na venkovním multifunkčním hřišti naší školy, kde celá akce proběhla, se vystřídalo 13 tříd. Musím říct, že všichni žáci byli moc šikovní, trpěliví a na první pohled bylo vidět, že je tato sportovní disciplína bavila. S větším či menším počtem zasaženým míčků všichni odcházeli s úsměvem na tváři a to byl cíl celého dnešního dopoledne. Záměrem také bylo představit golf většímu počtu dětí a teď už je na nich, zda budou chtít pokračovat - buď na našem golfovém kroužku 13. ZŠ nebo ve školičce na golfovém hřišti v Dýšině.

Ukázková hodina golfu pro žáky z I. stupně na 25. ZŠ

V průběhu měsíci března prošli všichni žáci z I. stupně naším sportovním centrem, kde si vyzkoušeli základy golfu. Nejdříve byl žákům představen golf jako hra a několik údajů z teorie, např. kde se golf hraje, kolik jamek je na hřišti nebo jak vypadají golfové hole, atd.. Na simulátoru si každý zkusil odpálit míček a na puttovací zóně pak hru na jamky. Většinu „nováčků“ překvapila obtížnost trefení míčku, ale to je neodradilo od dalších pokusů. Všichni hráli se zaujetím a snahou. Ukázková hodina byla připravena pro 24 tříd, základy golfu prošlo s nadšením celkem 570 žáků. Mezi nimi byli také žáci navštěvující kroužek golfu, který je otevřen už od prvního ročníku. Úplný začátečníci mají také možnost navštěvovat kroužek SNAGu, tedy výuku golfu s plastovými holemi. V tradici ukázkových hodin budeme pokračovat i v příštím školním roce.  

 
Církevní gymnázium na golfu

V rámci projektu Golf do škol přijelo dne 24.6.2015 na Golf Park Plzeň v Dýšině 25 studentů Církevního gymnázia v čele s profesorem Jiřím Pourem. Trenér Tomáš Zrubecký spolu s Davidem Rozlivkem a Viktorem Hörnerem rozdělili děti na tři skupiny, kdy dvě skupiny začaly na driving range, třetí skupina(věkově nejmenší) začala na indooru. Následně se skupiny prohodily. Zakončení bylo na puttingu, kde se děti přesvědčily, že golf opravdu není tak jednoduchý, jak vypadá, že je třeba um a mnoho trpělivosti. Na samotný závěr proběhla puttovací soutěž dvojic. Tímto chceme poděkovat Církevnímu gymnáziu za spolupráci a doufáme, že četnost docházek dětí na golf půjde nahoru.

 

 

Fotogalerie ZDE!

 

 

VÝUKA GOLFU NA ZŠ DÝŠINA

Výtěžek 100.000 Kč z výročního turnaje Golf Parku Plzeň byl darován ZŠ Dýšina, část této sumy byla použita na nákup golfové sady SNAG GOLF, která je využívána při výuce golfového kroužku pod vedením pana ředitele Jiřího Švolby. Zbytek částky je použit na výběr sportovně talentovaných dětí a jejich podporu v rámci TCM a také na organizaci turnajů ve SNAG GOLFu.. 

Kroužek na základní škole probíhá již druhým rokem a jeví se jako výborný doplněk výuky tělesné výchovy.  Účastní se jej děti nejen třetí, ale nově také druhé a první třídy. „ Každý pohyb pro dnešní děti je důležitý a potřebný a tady u nás, když už máme hřiště za humny, bylo by škoda ho nevyužít.“ uzavírá pan Jiří Švolba.

 

Více fotografií ZDE.

 

Kalendář událostí

«  Květen 2017  »

po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru