Finálové kolo LET 2015

Hannah Burke vítězkou Tipsport Golf Masters 2015


Zatímco pozornost se během finálového kola upírala především k posledním dvěma flightům, ani jedna z prvních šesti hráček pořadí po druhém kole si domů trofej za vítězství v Tipsport Golf Masters neodveze. Neuvěřitelným výkonem -7 se dnes anglická profesionálka Hannah Burke posunula na celkových -13. Dlouho to vypadalo, že na vítězství to stačit nebude, nakonec se Angličanka mohla radovat. 

Největší zásluhu na tom paradoxně má dlouho vedoucí Dánka Nicole Broch Larsen, která nezvládla jamku č. 16. Drive umístila do bunkeru, z něj zahralá vpravo vedle greenu, odsud přehrála chip za green k vodě a na problém bylo zaděláno. Odnesla si nakonec tři rány navíc a na posledních dvou jamkách již nedokázala zadělat na drama. 

Dílčí úspěch si připisuje i krajanka vítězky a vítězka turnaje z roku 2012, Melissa Reid. Její dělené páté místo za výsledek -9 stačí k tomu, aby se kvalifikovala do evropského týmu pro letošní Solheim Cup, tradiční souboj Evropy se Spojenými státy.   

Česká amatérka Kateřina Vlašínová po rozmanitém kole končí ve velké konkurenci na krásném 40. místě s výsledkem -1.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE

Nejlepší Češkou čtyřicátá Kateřina Vlašínová

Kateřina Vlašínová prošla jako jediná Češka cutem a tak si mohla užívat ve finálovém kole pozornosti velkého množství domácích fanoušků. Na Tipsport Golf Masters skončila na děleném 40. místě se skóre -1, když závěrečný den zvládla na 72 ran. Chvíle na hřišti s diváky v zádech si náramně užívala, ale současně to pro ni byla nová situace, protože nehrála „sama“ bez pozornosti diváků. "Musím říct, že je to sen každého golfisty. Je to nepopsatelný pocit, sen. Je to až dojemné. Není to o tom, že bych hrála nejradši sama, ale spíše na to nejsem zvyklá. Diváci u nás na golf ještě příliš nechodí, pouze na tyto nejlepší turnaje. Pro nás je to skvělé, protože si můžeme vyzkoušet něco nového, získat zkušenosti. Ze začátku mě ty davy lidí sice trochu znervózňovaly, ale postupem času to bylo krásné. Trvalo mi dvě tři jamky si na to zvyknout, bála jsem se, že diváci budou hluční. To se ale nestalo, diváci byli skvělí.“


A jak hodnotí své nedělní počínání na hřišti? "Byla to horská dráha. Zatím nejsem ve stavu, že bych mohla kolo nějak zhodnotit, to přijde později. Hrála jsem super golf, ale nedojížděly mi delší putty. Skvělé rány se střídaly s horšími, občas tam byla i smůla. Nic lepšího jsem ale nezažila. Toto pro mě byla zatím taková třešnička na dortu mého dosavadního golfového života, ze kterého snad nyní budu ukusovat stále více a více," uzavřela své povídání Kateřina Vlašínová.

 
 

Kalendář událostí

«  Květen 2017  »

po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru