Dětská akademie

Od začátku golfové sezóny 2011 zahájila svoji činnost na Dýšině Golfová akademie Dýšina pod vedením pana Mgr. Petra Strýčka. Golfová akademie má status „Tréninkové centrum mládeže“, které uděluje Česká golfová federace.

Kontakt: Golfová akademie Dýšina
E-mail: akademie@golfplzen.cz
Tel.: + 420 602 180 142

Hlavními trenéry jsou Jiří Janda, Martin Vancl, Honza Mergl a dále spolupracují golfoví profesionálové Filip Zavadil a nelze opomenout cvičitele Tomáše Zrubeckého.

Partneři Golfové Akademie

 

  


VÝKONNOSTNÍ GOLF

Hlavním cílem  dýšinské Golfové akademie je vychovat další úspěšnou generaci reprezentace Golf Klubu Plzeň – Dýšina, která by navázala na předešlé úspěchy klubu (1. místo v extralize mužů v letech 2007, 2010). Činnost akademie je zaměřena na mladé hráče a hráčky, kteří již dnes dosahují zajímavých umístění v celorepublikových soutěžích (mladší žák Lukáš Janda: 2. místo na Mistrovství ČR, družstvo starších žáků: 2. místo na mistrovství ČR 2015). S rokem 2012 byla zavedena novinka týkající se rozdělení dětí. Byly vybrány talentované děti, které si vybraly golf jako svůj hlavní sport a ty byly rozděleny do výkonnostních skupin. Děti v těchto skupinách trénují několikrát týdně pod vedením našich profesionálních trenérů – Jiřího Jandy, Jana Mergla, Martina Vancla. Tréninky dětí výkonnostních skupiny jsou obohaceny o využívání kabiny švihu, dále zahrnují pravidelnou hru na hřišti s trenérem v rámci course managementu. Děti mají zvýhodněnou cenu míčů na driving range  a další výhody.

Z těchto tréninkových skupin byly vybrány děti do tzv. supervýkonnostní skupiny, kde jsou talentované děti, které ČGF zařadila do Regionálního centra mládeže. Regionální centrum mládeže má jako jedno ze čtyř v celé ČR u nás již druhým rokem své sídlo. Během zimních měsíců se děti připravují v indoorových prostorech na simulátorech nad restaurací a v Honmě, to vše v areálu hřiště, také využíváme tělocvičnu a simulátor na 25.ZŠ.

DÝŠINSKÝ PULEC

 „Dýšinský Pulec" je série oblíbená série dětských turnajů. Věková hranice pro účast je od 5 do 14 let.

6-TI JAMKOVÁ GOLFOVÁ AKADEMIE

Pro děti je v prostoru Golf Parku Plzeň – Dýšina vystavěn plnohodnotný tréninkový prostor skládající se z 6 jamek v délce od 50 do 140 metrů s červenými i žlutými odpališti.

V prostoru golfové akademie jsou použity všechny varianty překážek a kolíků, děti se zde naučí základům pravidel a zkusí si zahrát svoji první skutečnou jamku, pro psychické zocelení nejmenších hráčů se dvakrát hraje přes řeku Klabavu, je to vlastně zmenšenina skutečného golfového hřiště,která je hlavně v letních měsících svědkem prvních velkých vítězství.

GOLF DO ŠKOL

Golf Klub Plzeň – Dýšina spolupracuje s vybranými školami v Plzeňském kraji a podporuje výuku golfu na několika z nich v rámci projektu „Golf do škol“. Nejrozšířenější je spolupráce s 25. ZŠ ve Chválenické ulici, kde fungují na prvním stupni zájmové kroužky SNAG GOLF (využívají golfové vybavení SNAG určené primárně začátečníkům pro seznámení s golfem). A dále je v rámci osnov zavedena výuka golfu v rámci tělesné výchovy pro vybrané skupiny dětí v 6. – 9. třídě. Dané lekce vede Mgr. Zdeněk Novák pod metodickým vedením dýšinského PRO Jana Mergla. Další školou zapojenou do projektu je základní škola v Dýšině se zájmovým kroužkem „golf“, určeným pro děti 2 a 3. třídy. Od září 2014 je projekt rozšířen také o 13. ZŠ v Plzni a ZŠ V Újezdě. V jednání jsou další plzeňské školy, u kterých se řeší detaily se zahájením této aktivity.

CÍL

Tento dlouhodobý projekt si klade za cíl především zvýšit kvalitu tréninkového procesu, zapojení co největšího počtu dětí a mládeže do tréninků. Republikové soutěže družstev hrát s odchovanci klubu, kteří jím prošli. Golfová akademie - Dýšina vytváří takové podmínky, které umožnují dětem a mládeži na Plzeňsku vyzkoušet si golf a v případě,že se jim zalíbí věnovat se mu naplno!

Kalendář událostí

«  Duben 2017  »

po út st čt so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kompletní seznam

Fotogalerie Prohlídka hřiště Live kamery

Newsletter

Chcete od nás dostávat nejnovější aktuality ze světa golfu? Zaregistrujte se k odběru newsletteru:

↑ nahoru